W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Playway zaskakuje dobrymi wynikami w 3 kwartale

Grupa Playway pokazała wyniki lepsze od konsensusu rynkowego (link ) :

Przychody ze sprzedaży produktów wyniosły 76,7 mln zł (+9%), a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 42,1 mln zł (-2%).

Te dynamiki nie wyglądają imponująco, ale gdy uwzględnimy, że rok temu w sierpniu 2021 r. premierę miała kluczowa gra Car Mechanic Simulator 2021 to trudno było oczekiwać zbliżenia się do zeszłorocznych wyników.

Działalność Grupy Playway można podzielić na 3 segmenty produktowe : linia House Flipper, Car Mechanic Simulator i powiększająca się reszta gier.

Skuteczna monetyzacja m.in. poprzez dodatki do popularnych gier (DLC) czy portowanie na nowe platformy pozwala osiągać wysokie przychody i zyski.

To, co jest to jedno, ale ważne jest też to, co będzie w 2023 r. Na ten rok szykuje się dużo premier istotnych gier, nad którymi spółki z grupy Playway pracują od dłuższego czasu.


Analiza Grupy Playway po wynikach 3 kwartału 2022 r. na Forum Portalu Analiz : https://portalanaliz.pl/forum/viewtopic.php?p=54178#p54178.


 

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: