W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Poradnik: Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne

Prowadząc bloga Rynek Obligacji, jakiś czas temu połączyliśmy siły z Emilem Szwedą, właścicielem portalu Obligacje.pl i wspólnie przygotowaliśmy poradnik zatytułowany „Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne”.

Minęło 6 lat od publikacji poradnika, a nadal jest on aktualny i nadal cieszy się sporą popularnością. Wysoka inflacja i wysokie stopy procentowe, a równolegle z nimi rosnący WIBOR powoduje, że oprocentowanie i rentowność obligacji korporacyjnych potrafi sięgać 8%, 9%, a nawet i ponad 10%. Co czyni te obligacje interesującą alternatywą na przykład do spółek dywidendowych.

Co zawiera poradnik Jak zacząć inwestować w obligacje korporacyjne?

W poradniku znajdziesz następujące zagadnienia:

  • co to jest obligacja i czym się różni od lokaty bankowej,
  • ważne terminy związane z obligacjami: oprocentowanie, zabezpieczenie, kowenanty, rentowność. A także daty związane z obligacjami (data wykupu, ustalenia prawa do odsetek, wypłaty odsetek,
  • czy obligacje są dla mnie? Omówienie: horyzontu inwestycyjnego, tolerancji na ryzyko, środków dostępnych do inwestycji,
  • zasady, których warto przestrzegać inwestując w obligacje korporacyjne,
  • w jaki sposób możesz kupić obligacje,
  • jak kupować obligacje na rynku Catalyst, na co zwracać uwagę,
  • ryzyko inwestowania w obligacje korporacyjne,
  • kwestie podatkowe (IKE, IKZE).

Wszystko jest napisane w taki sposób, aby osoba nie mająca wcześniej do czynienia z obligacjami korporacyjnymi mogła łatwo wgryźć się w temat.

Zapraszam do pobrania poradnika poniżej – dostępny jest on dla osób zarejestrowanych w Portalu Analiz. Rejestracja jest darmowa i nie ma co ukrywać, że jej celem jest, aby być może w przyszłości wysłać Tobie ofertę zakupu abonamentu w Portalu Analiz (do czego gorąco zachęcam).

Zapraszam również do dyskusji w komentarzach lub na forum Portalu Analiz – jeżeli coś jest już nieaktualne, daj znać, a zmodyfikuję informacje.

Udanych inwestycji!

Pełen dostęp do artykułu posiadają osoby zarejestrowane w Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla zalogowanych użytkowników!

Partnerzy Portalu Analiz: