W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Bio Planet – analiza spółki

Robiąc letnie porządki w kuchni zorientowałem się, że znaczącą część szafki cargo zajmują produkty jednej marki: Bio Planet S.A. Skusiło mnie to do zapoznania się z danymi firmy. W załączniku analiza spółki, która na razie wygrywa w kategorii najbardziej otwartej komunikacji przewodniczącego zarządu. Jako ciekawostka, spółka nadal na 2x fixing.


Analiza, której autorem jest Adam Wolszczak, jest ogólnodostępna i darmowa, gorąco zachęcamy natomiast do wsparcia autora analizy poprzez postawienie mu kawy na buycoffee.to.


Bio Planet S.A. jest liderem na rynku dystrybucji i konfekcjonowania spożywczych artykułów Bio. Ostatnie inwestycje w moce przerobowe mocno nadwyrężyły zyski netto oraz cashflow.
Inflacja wpłynęła na spadek jednostkowy sprzedaży, natomiast ostatnie zakupy 2 spółek na rynku umożliwiły zwiększenie przychodów (30%+) i dały opcje na poprawę efektywności operacyjnej.

W załączonym pliku PDF znajdziesz pełną treść analizy:

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: