W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

GK IMMOBILE – rekordowe przychody I półrocza i II kwartału 2022 r.

Pod koniec 2017 roku Grupa Kapitałowa Immobile zaprezentowała strategię na lata 2018-2022 (link), w której zakładała osiągnięcie w 2022 roku 645 mln rocznych przychodów ze sprzedaży.

13 lipca grupa opublikowała szacunkowe przychody za I półrocze 2022 roku, które wyniosły 445 mln zł wobec 227 mln zł rok wcześniej, co oznacza ich prawie podwojenie. W samym II kwartale 2022 roku przychody wyniosły 274 mln zł wobec 131 mln zł rok wcześniej (wzrost o 109%). W zakresie przychodów (były również inne cele) nie ma chyba obaw co do realizacji strategii grupy, po półroczu zrealizowane są w 69%.

Imponująco wygląda kwartalna wizualizacja przychodów GKI:

Na tak duży wzrost przychodów złożyło się kilka czynników.

Po pierwsze, po zniesieniu covidowych obostrzeń normalnie mógł funkcjonować segment Hotele. Grupa wykorzystała trudne czasy w hotelarstwie do pozyskania nowych obiektów i w efekcie przychody segmentu pokazały potencjał, jaki w nim drzemie, pobijając wszystkie historyczne wyniki:

W Q2 miały miejsce przekazania mieszkań w segmencie Developing, co przełożyło się na wzrost przychodów:

Wzrost przychodów zanotował również Atrem, który pomału kończy inwestycję Tłoczni Gazu w Odolanowie:

Również bardzo mocno wyglądają przychody zależnej spółki (grupy) PJP MAKRUM, o czym możesz przeczytać w tym wpisie.

Jedynym segmentem bez wzrostu przychodów w Q2 2022 r. jest podlegająca restrukturyzacji Odzież (marka Quiosque).

Podsumowując, koniec pandemii (Hotele, Przeładunki w PJP Makrum), harmonogram przekazywania mieszkań (Developing) i kończenia dużych projektów budowlanych (Atrem, PJP Makrum – Budownictwo Przemysłowe) wpłynęły na bardzo mocny wzrost przychodów grupy.

O ile sytuacja gospodarczo-polityczna jest cały czas niepewna, to ostrożnie można zakładać, że ponad dwukrotny wzrost przychodów grupy w Q2 2022 roku znajdzie odzwierciedlenie w generowanej marży brutto na sprzedaży. Cieszą szczególnie mocno rosnące przychody w Hotelach, bo to segment o dużych kosztach stałych i wysokie przychody powinny znaleźć odzwierciedlenie w poprawie wyników.

Wszystkie wcześniejsze wpisy odnośnie GK IMMOBILE, przedstawienie spółki oraz omówienia jej wyników znajdziesz tutaj.


Dołącz do 1,3 tysiąca Abonentów Portalu Analiz i korzystaj z wiedzy praktyków oraz wymieniaj się doświadczeniami na forum i czacie Portalu.

Na Portalu znajdziesz analizy wyników i perspektyw spółek z GPW, omówienia sytuacji finansowej emitentów obligacji korporacyjnych, ale i dyskusje o spółkach zagranicznych, obligacjach skarbowych i wielu innych tematach.

Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: