W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Games Operators – zapowiedź webinaru

Sukces spółce Games Operators przyniosła wydana w 2017 roku gra 911 Operator. Na kanwie tego sukcesu i z wysokimi oczekiwaniami wobec nadchodzących premier, w kwietniu 2020 roku GOP zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, z kapitalizacją sięgającą 200 mln zł. Kolejne gry, między innymi 112 Operator oraz Rustler, nie spotkały się już z tak entuzjastycznym przyjęciem graczy, a kapitalizacja spółki na giełdzie spadła nawet poniżej 40 mln zł.

Obecnie spółka kończy prace nad grą Infection Free Zone, która znajduje się na 21 miejscu Steam Global Top Wishlist – najbardziej oczekiwanych gier przez graczy z segmentu PC. Oczekiwania związane z grą wyniosły kapitalizację GOP do poziomu 170 mln zł. Warto dodać, że na globalnej Wishlist spółka posiada łącznie aż 15 gier, których jest producentem lub wydawcą.

Głównym akcjonariuszem spółki jest jej prezes, Bartłomiej Gajewski (41,5% akcji), znaczącym akcjonariuszem jest grupa PlayWay z udziałem 36,4%.

Poniżej spojrzenie na działalność, wyniki i perspektywy spółki, a już teraz zapraszam serdecznie na webinar z zarządem Games Operators, który odbędzie się w czwartek 5 października o godzinie 16-tej.

Games Operators – najważniejsze gry, wyniki, przyszłość

Najważniejszymi wydanymi grami spółki są 911 Operator (luty 2017 r.), 112 Operator (kwiecień 2020 r.) oraz Rustler (luty 2021 r.). Dla pokazania wagi gier, rozkład komentarzy dla tych produkcji na Steam wygląda następująco:

Wszystkie gry Games Operators znajdziesz tutaj.

I spojrzenie na liczbę komentarzy według kwartałów, która to liczba może być jednym ze źródeł do szacowania przychodów spółki (75% przychodów GOP w H1 2023 r. pochodziło z PC):

Jak widać, wraz ze „starzeniem” się gier, liczba komentarzy spada (spada sprzedaż), co ma też wpływ na malejące zyski:

Na stratę netto w ostatnich kwartałach wpłynęły dodatkowe koszty finansowe i operacyjne, ale jak widać po zysku ze sprzedaży, firmie coraz trudniej jest zarabiać na obecnym portfolio gier.

I tu dochodzimy do kolejnego obszaru, czyli przyszłości.

18 października 2023 roku na Steam zadebiutuje gra Pandemic Train (obecnie na 258 pozycja na Steam Top Wishlist), a w pierwszej połowie 2024 roku planowana jest premiera gry Infection Free Zone, zainteresowanie którą jest ogromne. Ale Games Operators to nie tylko te 2 gry, w produkcji własnej oraz w ramach wydawnictwa już 15 gier znajduje się na Steam Top Wishlist (źródło):

Jak spółka Games Operators podsumowuje obecne wyniki i działalność operacyjną, jakie ma plany na przyszłość, o tym dowiemy się na nadchodzącym webinarze, w czwartek 5 października o godzinie 16-tej, gorąco zapraszam.

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: