W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Dekpol – emisja obligacji serii P2023A

Do 19 czerwca 2023 roku trwa emisja obligacji serii P2023A spółki DEKPOL. Poniżej przedstawiam parametry emisji obligacji oraz podaję linki do oferty, a także porównuję rentowność obligacji z już notowanymi na rynku Catalyst.

DEKPOL – parametry emisji obligacji serii P2023A

Wartość obecnej emisji obligacji wynosi do 40 mln zł.

Wartość nominalna jednej obligacji to 1.000 zł i minimalny zapis można złożyć właśnie od 1 sztuki obligacji. Cena emisyjna zależy od dnia zapisu i wynosi 996 zł od 5 do 11 czerwca oraz 998 zł od 12 do 19 czerwca.

Oprocentowanie obligacji jest zmienne i wynosi WIBOR 3M + 5,5 p.p. marży. Według stanu na 06.06.2023 r. WIBOR 3M = 6,9% zatem docelowe oprocentowanie wyniosłoby 12,4% w pierwszym okresie. Odsetki od obligacji będą wypłacane co 3 miesiące.

Obligacje emitowane są na okres 3 lat, wykupione zostaną zatem w czerwcu 2026 roku.

Obligacje nie są zabezpieczone, środki z emisji mają być przeznaczone na a finansowanie bieżącej działalności Grupy.

Zapisy potrwają do 19 czerwca 2023 roku (link do emisji).

22 czerwca 2023 roku nastąpi przydział obligacji, emitent będzie ubiegać się o wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku Catalyst.

Zapisy na obligacje przyjmuje Dom Maklerski Michael / Ström, w tym miejscu znajdziesz informacje o ofercie, a jeżeli nie masz jeszcze rachunku maklerskiego w tej instytucji (darmowy, z niską 0,1% prowizją za handel obligacjami) to polecam założyć go za pośrednictwem tego linku. W skład konsorcjum dystrybucyjnego wchodzą jeszcze Dom Maklerski Banku BPS, Dom Maklerski BOŚ, Ipopema Securities, Dom Maklerski BDM oraz Dom Maklerski Noble Securities.

Inwestowanie w obligacje korporacyjne obarczone jest ryzykiem utraty części lub całości środków. Czynniki ryzyka związane z emitentem i emisją zostały zamieszczone w prospekcie informacyjnym, do którego lektury zachęcam.

DEKPOL – informacje o grupie

Sytuację finansową grupy i jej perspektywy opiszę w osobnym wpisie na początku przyszłego tygodnia. Natomiast bardzo dużo możesz dowiedzieć się z cyklu Porozmawiajmy o spółkach (POS), w którym Tomek Publicewicz przybliża Dekpol. Link do materiału.

Jeżeli jesteś zainteresowany jak oceniam tą spółkę i 28 innych emitentów z Catalyst, zapraszam do nabycia Raportu Rankingowego (link).

DEKPOL – rentowności obligacji, podsumowanie

Poniżej rentowności obligacji DEKPOL już notowanych na Catalyst:

Oprocentowanie obecnej emisji w pierwszym okresie odsetkowym może wynieść 12,4%, co oznacza, że obecna oferta wydaje się być adekwatnie „skrojona”. Co do samego emitenta, również nie mam większych uwag, ale tak jak wspomniałem, jego sytuację finansową i perspektywy opiszę w osobnym wpisie.

Oczywiście decyzje odnośnie zakupu lub nie danych instrumentów jak zawsze należą do Czytelnika.

Udanych inwestycji!

Disclaimer: Emitent wykupił reklamę emisji obligacji na Portalu Analiz. Wykupywanie reklam na portalach finansowych jest standardowym działaniem emitentów, aby zapewnić widoczność oferty. Dodatkowo powyższy wpis powstał z mojej inicjatywy i nie był konsultowany z emitentem (piszę zawsze jako potencjalny inwestor, a nie sprzedawca), ale Czytelnik powinien mieć świadomość powiązań, które wyżej wymieniłem.

No i jeszcze przypomnienie, że powyższy wpis nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej, a inwestowanie w obligacje korporacyjne (i inne instrumenty finansowe) wiąże się z ryzykiem utraty części, a nawet całości zainwestowanych środków – warto do inwestycji podchodzić rozważnie.

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: