W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Grupa Recykl po wynikach 4 kwartału 2023

Spółki Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, oferują usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz w imieniu producentów i importerów opon prowadzą rozliczenia z tytułu opłaty produktowej.  Granulat powstający z recyclingu opon wykorzystywany jest przy produkcji gumowych mat.

Grupa Recykl, jest przykładem, iż na „małej giełdzie” newconnect, mogą też pojawiać się „prawdziwe perełki”.

Pod pojęciem „prawdziwe perełki”, kryją się spółki, które nieustannie rozwijają swój biznes (przez inwestycje w nowe moce produkcyjne), co w długim terminie przekłada się na wzrost wyników finansowych (zarówno przychodów, jak i zysków).

Aby potwierdzić, iż do takich spółek można zaliczyć Grupę Recykl (w dalszej części wpisu, będę używał skrótu Recykl), wystarczy spojrzeć na przychody i zyski Ebitda,

oraz na inwestycje w wartości niematerialne i prawne oraz rzeczowe aktywa trwałe (tzw. Capex) i rzeczowe aktywa trwałe

„Przechodząc” do wyników najnowszych (za 4q23) to wyglądają one dobrze (szczególnie przychody i końcowe zyski netto), ale zawierają jednorazowe ( ? ) przychody finansowe oraz nadal trochę straszą rosnące koszty.

Tak jak już wspomniałem, uzyskane w minionym kwartale mogą się podobać, gdyż spółka wypracowała 23 % wzrost do rekordowych 34,7 mln zł.

Niniejszy komentarz do wyników za 4q23, został w pierwszej kolejności opublikowany dla czytelników na Forum Portalu Analiz https://portalanaliz.pl/forum/viewtopic.php?p=78769#p78769

Dalsza część dla abonentów:

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: