W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

DG-NET – kosmiczne wzrosty?! – to tylko spółdzielnia

Popatrzmy na wykres kursu DG-NET:

Cóż takiego wydarzyło się w ostatnim miesiącu, że nagle kurs skoczył kilkukrotnie w górę?

NIC, to zapewne tylko atak tzw. spółdzielni, czyli metoda manipulacji

KNF w sprawie EC Będzin przedstawił listę manipulacji na rynku:

Spółka, która wyceniana była 2 miesiące temu poniżej 10 mln zł dziś osiągnęła nawet wartość 73 mln zł!

Spółdzielnia zazwyczaj bierze na cel jakąś mniejszą spółkę i dokonuje transakcji (również miedzy sobą, żeby pokazać rosnący popyt) często aktywizując się na forach giełdowych w opisywaniu jaka to wspaniała inwestycja. Czasem po dużym skoku zaczyna sprzedawać kupione wcześniej tańsze akcje, ale też często gdy popyt jest niewystarczający robi kolejne podbitki przekonując niewtajemniczonych inwestorów, że przy spadku na pewno pojawi się znowu popyt. Potem następuje dystrybucja akcji – często trwa to długo – celem nie jest sprzedaż na szczycie, ale po prostu drożej niż się kupiło.


Patrząc na komunikaty KNF-u widać, że nadzorca w podobnych sprawach prowadził już postępowania, więc możliwe, że za jakiś czas usłyszymy o sprawcach obecnych wydarzeń. Tu np. komunikat KNF o zawiadomieniu organów ścigania w związku z podejrzeniem manipulacji na akcjach spółki Milisystem : https://www.knf.gov.pl/komunikacja/komunikaty?articleId=83550&p_id=18. Wcześniej takie zawiadomienia dotyczyły spółek : HUB.TECH SA, INVENTIONMED SA, SOFTBLUE SA, BLACK PEARL SA,  DEVORAN SA (obecnie: DEVO ENERGY SA), EUROPEJSKI FUNDUSZ ENERGII SA, BORUTA-ZACHEM SA (obecnie HUB.TECH SA)..


Czy pojawiła się jakaś kluczowa informacja, która uzasadniałaby taki wzrost – nie.

Model biznesowy Grupy DG-Net S.A. opiera się na świadczeniu usług telekomunikacyjnych, w tym przede wszystkim dostępu do światłowodowego Internetu – działa pod markami FIBO i DG-NET Biznes. Obszar działalności to Dąbrowa Górnicza i okolice (m.in. Będzin, Ciągowice, Sosnowiec, Mierzęcice, Dąbrowa Górnicza, Ratanice, Ogrodzieniec, Pyrzowice, Psary).

Przychody w 3 kwartale 2023 r. wyniosły 4 mln zł (+16%), a strata netto 85 tys. zł

Spółka w raporcie wskazuje na problemy w osiągnięciu rentowności:

Mimo negatywnego wyniku księgowego spółka osiąga dodatnie przepływy operacyjne, które przeznacza na modernizację i budowę sieci światłowodowych.

Ostatnio poinformowała o zakupie lokalnego operatora sieci światłowodowej z Dąbrowy Górniczej płacąc 500 tys. zł (warto tę wycenę porównać z obecną kapitalizacją DG-NET).

 

Co dalej?

Zapewne jak to w przypadku podobnych akcji „pump and dump” trochę pobuja i sprawcy zamieszania będą stopniowo sprzedawać akcje. Harmonogram gry znają twórcy tego „zagrania”.

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: