W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

BIG CHEESE STUDIO – zapowiedź webinaru

Już 8 grudnia o godzinie 13-tej odbędzie się webinar z zarządem spółki BIG CHEESE STUDIO. Webinar ma charakter ogólnodostępny i odbędzie się na kanale YouTube, warto zaznaczyć przypomnienie już dziś: link do webinaru.

BIG CHEESE STUDIO (BCS) to spółka obecna na GPW w Warszawie od stosunkowo niedawna – dokładnie 7 grudnia minie rok od jej debiutu giełdowego.

Jej flagowy produkt, gra Cooking Simulator, miała premierę w czerwcu 2019 roku. Mimo upływu czasu, przychody i zyski z gry nie spadają, a wręcz przeciwnie, rosną. Dzieję się tak dzięki wypuszczaniu bezpłatnych i płatnych dodatków (4 płatne DLC), dzięki wydaniu gry i dodatków na duże konsole (XBOX, SONY PS), a także na Nintendo, dzięki wydaniu wersji VR Cooking Simulatora czy też podpisaniu umowy uczestnictwa gry w XBOX Game Pass.

Plany spółki zakładają dalszą intensywną monetyzację gry poprzez portowanie dodatków na kolejne konsole, ale także rozwijanie wersji VR gry. Ale nie tylko, spółka pracuje nad 2 własnymi grami, Pizza Empire oraz Cooking Simulator 2, a także rozwija swój dział wydawniczy. Rosnący poziom wartości zapasów (koszty produkcji gier) sugeruje, że gry są w zaawansowanym stanie produkcji:

Pomimo wydatków na produkcję nowych gier rośnie wartość środków finansowych zgromadzonych w grupie. W lipcu 2022 r. BCS wypłaciło 8 mln zł dywidendy, z czego blisko 5 mln zł zostało już „odrobione”.

Podczas webinaru zarząd omówi obecne wyniki finansowe spółki, a także, mam nadzieję, dowiemy się więcej o projektach w toku, działalności segmentu wydawniczego czy też dalszych planach monetyzacji Cooking Simulatora. Jeszcze raz gorąco zapraszamy do uczestnictwa w webinarze (link) i do aktywnego zadawania pytań.

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: