W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

O projekcie

W ramach Portalu Analiz będziemy dostarczać Tobie same konkrety i taki jest też ten wpis.

Celem naszego przedsięwzięcia jest robienie rzetelnych, niezależnych analiz sytuacji spółek giełdowych. Wycinamy szum informacyjny, wycinamy reklamy, w ramach niewielkiego abonamentu (docelowo, póki co dostęp jest darmowy) dajemy Tobie same konkrety.

Skąd wziął się pomysł na Portal Analiz?

Jeżeli dziś zastanawiasz się nad zakupem akcji danej spółki i szukasz opinii, co możesz zrobić?

Wchodzisz zapewne na fora giełdowe (bankier, parkiet, stockwatch) i czytasz, co piszą inni. Często to są wyrwane z kontekstu liczby, opinie, plotki, czy osądy anonimowych osób, nie poparte żadnymi liczbami.

Szukasz informacji na blogach finansowych. Owszem znajdujesz takie, otrzymujesz pewną wiedzę, czytasz komentarze, ale bardzo rzadko jest to wyczerpująca analiza spółki.

Trafiasz na raporty i rekomendacje biur maklerskich, ale zastanawiasz się na ile one są trafne (patrz wpisy o 50% skuteczności rekomendacji), a na ile wynikające ze współpracy z emitentami (patrz rekomendacje dla GetBack).

Nie znajdujesz takiego miejsca, w którym czułbyś się komfortowo i wiedział, że ktoś pracuje dla Ciebie i w Twoim interesie.

 

My pracujemy dla Ciebie

Sami jesteśmy inwestorami, lokujemy swoją kasę w akcje spółek. Analizy robimy patrząc na spółki z punktu widzenia inwestora indywidualnego. Nie mamy żadnych ukrytych interesów, wręcz przeciwnie błędna analiza może oznaczać dla nas utratę kasy (i reputacji). To są najlepsze motywatory.

Autorzy portalu, czyli Paweł i Remigiusz, już blisko 5 lat każdy prowadzimy swoje blogi (O nas), mamy podobne, rozsądne podejście do inwestowania. Dla nas inwestowanie, to nie kilkadziesiąt minut tygodniowo, a godziny żmudnej pracy nad analizą spółki. Nie szukamy kilkusetprocentowych stóp zwrotu, a szukamy spółek, które mają dobre perspektywy rozwoju. Czy to przełoży się na ich wzrost kursu? Nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć, ani tym bardziej zagwarantować.

Jednak pomyśl o ile prościej się inwestuje w akcje spółki, gdy podejmując decyzję o inwestycji w jej akcje opierasz się na konkretnych przesłankach. Następnie w zależności od dalszego rozwoju sytuacji, realizacji jednego z możliwych scenariuszy, świadomie podejmujesz dalsze decyzje.

Dołącz do nas

Zapraszamy Cię do dołączenia do Portalu Analiz. Przez pierwszy okres dostęp do portalu jest darmowy (ale konieczna jest rejestracja). Masz czas ocenić jakość naszej pracy i przydatność dostarczanych treści w Twoich inwestycjach.

Wierzymy, że zostaniesz z nami na dłużej. Gdy zaufa nam odpowiednia liczba inwestorów, mamy konkretne plany na przyszłość. Powstanie Forum, chcemy do Portalu zapraszać kolejnych niezależnych blogerów, chcemy jeździć na Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy i składać Tobie z tego relacje. Bądź z nami:

Zarejestruj się

Paweł i Remigiusz (do których dołączył później Przemek)

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: