W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza spółki Decora

Spółka działa od 1994 roku. Od 2005 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2006 roku nieprzerwanie (za wyjątkiem 2015 roku) wypłacająca dywidendy. Stopa dywidendy wypłaconej w 2017 roku wyniosła 7,08%, a wypłaconej w bieżącym 2018 roku wyniosła 8,04%.

Decora rośnie wraz z koniunkturą gospodarczą. Spadek bezrobocia, wzrost zamożności obywateli wpływa na decyzje o remontach swoich domów i mieszkań. Również boom na rynku deweloperskim pomaga spółce. Spółka wykorzystuje obecnie sprzyjające otoczenie makroekonomiczne.

W 2017 roku zmienione zostało portfolio produktowe i spółka skupiła się na produkcji zaawansowanych akcesoriów podłogowych. Wprowadzenie do sprzedaży paneli podłogowych z technologią HD Mineral Core było wejściem w nowy segment nowoczesnych podłóg winylowych (LVT), które są bardzo trwałe, wodoodporne, a zarazem imitują drewnianą podłogę.

Myślę, że wymienione wyżej powody są wystarczającą rekomendacją do zapoznania się z pełną analizą spółki.

Pełen dostęp do artykułu posiadają osoby zarejestrowane w Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla zalogowanych użytkowników!

Partnerzy Portalu Analiz: