W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Firmy z branży wierzytelności – przegląd obligacji na Catalyst

Kontynuuję rozpoczęty dwa dni temu wątek przeglądu obligacji korporacyjnych – tym razem „na tapetę” biorę firmy z branży wierzytelności: BEST, INDOS, KRUK oraz KREDYT INKASO. Poniżej przegląd rentowności obligacji tych emitentów wraz z krótkim komentarzem.

Branża wierzytelności – przegląd obligacji

Poniżej w tabelkach znajdziesz informacje o notowanych na Catalyst obligacjach korporacyjnych poszczególnych emitentów wraz z ich rentownością i okresem zapadalności. W ostatniej kolumnie informacja czy dane obligacje znajdowały się w portfelu funduszu Michael / Ström Obligacji Korporacyjnych FIZ (to dawna nazwa funduszu), który otrzymuje obecnie zlecenia umorzenia jednostek. Tutaj więcej można przeczytać o sytuacji. Rentowności obligacji pochodzą z Notoria Serwis.

BEST

Po upadku GetBack, spółka BEST miała problem z pozyskiwaniem finansowania z rynku, który stał się bardzo nieufny wobec spółek z tej branży. BEST przez długi okres zmniejszał swoje zadłużenie spłacając obligacje z działalności operacyjnej. Obecnie wygląda, że zaufanie do spółki powróciło na dobre, do tego BEST sukcesywnie zwiększa limit kredytowy we współpracującym banku. Wreszcie spółka osiąga bardzo dobre wyniki finansowe.

Za wyjątkiem opartych o stałą stopę procentową BST0726, rentowności pozostałych obligacji korporacyjnych spółki są bardzo zbliżone do siebie więc w teorii najlepszym wyborem powinny być te najkrótsze BST0224, ale w praktyce pozostaje polowanie na okazje na giełdzie – bo niektóre obligacje nie mają nawet wystawionych zleceń sprzedaży. BEST podtrzymuje chęć przeprowadzenia oferty obligacji na rynku – być może moment, gdy wyjdzie z ofertą będzie dobrym czasem na zakupy (bądź w nowej ofercie, bądź z rynku).

 

Pełen dostęp do artykułu posiadają osoby zarejestrowane w Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla zalogowanych użytkowników!

Partnerzy Portalu Analiz: