W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Deweloperzy mieszkaniowi – przegląd obligacji na Catalyst

W poprzednich wpisach przyglądałem się obligacjom deweloperów komercyjnych oraz firm windykacyjnych. Teraz czas na najciekawszy i najbardziej istotny dla mnie wątek – obligacje deweloperów mieszkaniowych. Najbardziej istotny, bo w moim portfelu obligacji korporacyjnych ten sektor stanowi 38% udziału. Wiemy, że ze względu na wysoką inflację nowe kredyty mieszkaniowe praktycznie stanęły i nadchodzi trudny czas dla deweloperów – tym bardziej warto zrobić przegląd portfela.

Deweloperzy mieszkaniowi – przegląd obligacji

Poniżej w tabelkach znajdziesz informacje o notowanych na Catalyst obligacjach korporacyjnych poszczególnych emitentów wraz z ich rentownością i okresem zapadalności. W ostatniej kolumnie informacja czy dane obligacje znajdowały się w portfelu funduszu Michael / Ström Obligacji Korporacyjnych FIZ (to dawna nazwa funduszu), który otrzymuje obecnie zlecenia umorzenia jednostek. Tutaj więcej można przeczytać o sytuacji. Rentowności obligacji pochodzą z Notoria Serwis. Firmy pojawiają się w kolejności alfabetycznej.

Arche – obligacje

Spółka raport za I półrocze opublikuje prawdopodobnie na sam koniec września. Najciekawiej pod względem rentowności wygląda seria ACH1123, ale niestety rentowność wynika z jednej niewielkiej transakcji więc jej odwzorowanie wydaje się mało realne. Porównując do innych deweloperów i spółek i dodając fakt, że Arche nie jest spółką publiczną, jej obligacje nie zachwycają rentownością. W swoim portfelu posiadam ACH0623 i rozum podpowiada, że przy rentowności poniżej 10% powinienem je wymienić na inne papiery.

 

Pełen dostęp do artykułu posiadają osoby zarejestrowane w Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla zalogowanych użytkowników!

Partnerzy Portalu Analiz: