W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

SYNEKTIK – analiza spółki

Synektik jest liderem produkcji i sprzedaży radiofarmaceutyków w Polsce, jest też wyłącznym dystrybutorem na Polskę, Czechy i Słowację robotów chirurgicznych da Vinci, a także kilku innych innowacyjnych rozwiązań, jak np. ZAP-X, żyroskopowy system do radiochirurgii mózgu, głowy i szyi.

Spółka osiąga solidne wyniki finansowe, wypłaca dywidendę, a dokonane na początku 2022 roku przejęcie dystrybucji da Vinci na Czechy i Słowację oraz podpisane ostatnio kontrakty pozwalają oczekiwać dalszej poprawy przychodów, zwłaszcza, że coraz większe znaczenie w biznesie Synektik mają przychody powtarzalne z serwisu urządzeń oraz sprzedaży oprzyrządowania.

Spółka prowadzi również prace badawcze nad kardioznacznikiem, nad którym badania są już w 3 fazie klinicznej, a spółka szykuje się do ich rozpoczęcia również w USA. Ewentualny start badań w USA mógłby rozpocząć się po pozyskaniu partnera, który uczestniczyłby w ich finansowaniu. Pozyskanie partnera oznaczałoby również korzyści finansowe dla spółki.

Zapraszam do zapoznania się z analizą Synektik, jak również do dyskusji o spółce na forum Portalu Analiz.

 

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!