W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

SYNEKTIK – analiza spółki

Synektik jest liderem produkcji i sprzedaży radiofarmaceutyków w Polsce, jest też wyłącznym dystrybutorem na Polskę, Czechy i Słowację robotów chirurgicznych da Vinci, a także kilku innych innowacyjnych rozwiązań, jak np. ZAP-X, żyroskopowy system do radiochirurgii mózgu, głowy i szyi.

Spółka osiąga solidne wyniki finansowe, wypłaca dywidendę, a dokonane na początku 2022 roku przejęcie dystrybucji da Vinci na Czechy i Słowację oraz podpisane ostatnio kontrakty pozwalają oczekiwać dalszej poprawy przychodów, zwłaszcza, że coraz większe znaczenie w biznesie Synektik mają przychody powtarzalne z serwisu urządzeń oraz sprzedaży oprzyrządowania.

Spółka prowadzi również prace badawcze nad kardioznacznikiem, nad którym badania są już w 3 fazie klinicznej, a spółka szykuje się do ich rozpoczęcia również w USA. Ewentualny start badań w USA mógłby rozpocząć się po pozyskaniu partnera, który uczestniczyłby w ich finansowaniu. Pozyskanie partnera oznaczałoby również korzyści finansowe dla spółki.

Zapraszam do zapoznania się z analizą Synektik, jak również do dyskusji o spółce na forum Portalu Analiz.

 

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: