W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

[NewConnect] TELESTRADA – analiza po wynikach

Telestrada to operator telekomunikacyjny, który oferuje usługi telefonu komórkowego, stacjonarnego i internetu. W 2014 roku spółka przejęła NOM operatora telefonii stacjonarnej, który w 1999 roku był pierwszym alternatywnym operatorem telefonicznym. Spółka zmaga się z odpływem dochodowych „starych klientów” (tych stacjonarnych) i jednocześnie pozyskuje nowych. Telestrada jest właścicielem marek White Phone i lajt mobile dla klientów indywidualnych oraz call contact, czyli usług dla biznesu: call manager, call web, call medica i call voip


Analiza po wynikach 4 kwartału 2022 r.

Autor: [Prezes]

Analiza opublikowana wcześniej na Forum Portalu Analiz : https://portalanaliz.pl/forum/viewtopic.php?p=58500#p58500

Pojawiły się dzisiaj wyniki kwartalne spółki, które operacyjnie są dobre, choć cały czas kulą u nogi, jest zastój w przychodach (jest spadek r/r, ale rok temu jeszcze pozytywie wpływał na przychody kontrakt z NFZ).
Co ciekawe (niestety negatywne i może lekko wpływać na przyszłe przychody), pojawiła się informacja, iż zmieniły się zasady dostępu do telefonów w więzieniach (przychody z tego źródła spadła kw/kw o 8,50%).
W IV kwartale 2022 r. Spółka zanotowała niewielki spadek przychodów w stosunku do III kwartału 2022 r. Był on wynikiem głównie wejścia w życie nowych przepisów ograniczających dostęp osób osadzonych w zakładach karnych do usług telefonicznych.”

Fajnie wyglądała marża ze sprzedaży, która była najwyższa od 4 lat i wyniosła 62%. Poprawę rentowności zarząd tak tłumaczy …

 

Cały artykuł po zalogowaniu ….

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: