W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Mo-Bruk – temat likwidacji bomb ekologicznych wraca

Informacją dnia, która chyba w pierwszej kolejności pojawiła się na Forum Portalu Analiz było złożenie zwycięskiej oferty w przetargu na likwidację bomby ekologicznej w Częstochowie przy ul. Filomatów (w mediach mówiło się o ok. 6000 ton).

Średni koszt za tonę jest niższy niż w poprzednich dużych przetargach (wychodzi ok. 6 tys. zł /t), ale i tak jest 2x wyższy od cen realizowanych w segmencie spalania, co powinno poprawić marżowość tego segmentu w kolejnych kwartałach.

Kolejną informacją dnia jest umowa koalicyjna, a w niej możemy przeczytać w pkt. 9 :

Biorąc pod uwagę tę deklarację, również zapowiedź finansowego wzmocnienia samorządów oraz dużą szansę na odblokowanie środków z KPO jest szansa na zwiększoną ilość likwidowanych bomb w 2024 r.


Bez likwidacji bomb ekologicznych spółka i tak osiąga niezłe wyniki (trzeba pamiętać, że 2021-2022 r. wsparte były przychodami z likwidacji składowiska w Gorlicach).

Analizę spółki MOBRUK po wynikach 3 kwartału 2023 r. można przeczytać na Forum Portalu Analiz : https://portalanaliz.pl/forum/viewtopic.php?p=73665#p73665

Tam również można znaleźć relację z konferencji wynikowej spółki : https://portalanaliz.pl/forum/viewtopic.php?p=73660#p73660 , na której padła m.in. deklaracja przejęcia spółki obsługującej odpady niebezpieczne prawdopodobnie do końca 2023 r.


MOBRUK jest w procesie inwestycyjnym, który ma istotnie zwiększyć moce przetwórcze spalarni, zakładów zestalania i stabilizacji odpadów oraz produkcję energii na własne potrzeby. A to umożliwi skokowy wzrost działalności szczególnie w likwidacji odpadów niebezpiecznych.

Kapitalizacja spółki = 1 mld zł C/Z=11

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: