W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

MLP Group SA – wyniki 1 półrocza 2022r.

MLP Group SA to wiodący na rynku polskim deweloper, działający na rynku nieruchomości komercyjnych. Grupa specjalizuje się w budowie, posiadaniu i zarządzaniu zorientowanymi na klienta parkami magazynowo-produkcyjnymi oraz biznesowymi. Po wybudowaniu centrów logistycznych w kluczowych aglomeracjach w Polsce, Grupa postanowiła rozszerzyć działalność o kolejne kraje: Niemcy, Rumunię i Austrię.

Tegoroczne wyniki spółki są rekordowe, w czym pomogła rewaluacja (aktualizacja) wyceny nieruchomości inwestycyjnych. W kolejnych latach nie powinno być już tak wysokich rewaluacji, jednak plany spółki do 2024r. są ambitne.

W odpowiedzi na rosnące ceny energii elektrycznej, spółka w ramach istniejących i powstających obiektów realizuje projekt budowy farm fotowoltaicznych na dachach parków logistycznych. W pierwszym etapie (planowane jest kilka etapów), którego realizacja trwa od początku 2022 roku, na 10 parkach logistycznych w Polsce, montowane są panele fotowoltaiczne na 120 tys. m2 powierzchni, których moc ma wynieść 5,93 MWp, z roczną produkcją energii w okolicach 6 GWh.

Zapraszam do zapoznania się z analizą spółki MLP Group SA.

 

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!