W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

MLP Group SA – wyniki 1 półrocza 2022r.

MLP Group SA to wiodący na rynku polskim deweloper, działający na rynku nieruchomości komercyjnych. Grupa specjalizuje się w budowie, posiadaniu i zarządzaniu zorientowanymi na klienta parkami magazynowo-produkcyjnymi oraz biznesowymi. Po wybudowaniu centrów logistycznych w kluczowych aglomeracjach w Polsce, Grupa postanowiła rozszerzyć działalność o kolejne kraje: Niemcy, Rumunię i Austrię.

Tegoroczne wyniki spółki są rekordowe, w czym pomogła rewaluacja (aktualizacja) wyceny nieruchomości inwestycyjnych. W kolejnych latach nie powinno być już tak wysokich rewaluacji, jednak plany spółki do 2024r. są ambitne.

W odpowiedzi na rosnące ceny energii elektrycznej, spółka w ramach istniejących i powstających obiektów realizuje projekt budowy farm fotowoltaicznych na dachach parków logistycznych. W pierwszym etapie (planowane jest kilka etapów), którego realizacja trwa od początku 2022 roku, na 10 parkach logistycznych w Polsce, montowane są panele fotowoltaiczne na 120 tys. m2 powierzchni, których moc ma wynieść 5,93 MWp, z roczną produkcją energii w okolicach 6 GWh.

Zapraszam do zapoznania się z analizą spółki MLP Group SA.

 

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: