W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Global Cosmed po wynikach 2 kwartału 2023r.

Global Cosmed S.A. jest Jednostką Dominującą Grupy Kapitałowej Global Cosmed, której korzenie sięgają początków lat 90-tych. Spółka zadebiutowała na parkiecie głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w lipcu 2013 roku, jako producent i dystrybutor artykułów kosmetycznych i chemicznych z segmentu private label, wytwarzanych na rzecz największych krajowych i międzynarodowych sieci handlowych.

Wśród najważniejszych marek Grupy są: Bobini (kosmetyki myjąco-pielęgnacyjne i chusteczki nawilżane oraz detergenty do prania), Apart (kosmetyki myjące z funkcją pielęgnacyjną oparte na naturalnych ekstraktach z roślin pochodzących z całego świata), Biophen (marka kosmetyków składających się do 99 proc. ze składników pochodzenia naturalnego), Sofin (seria płynów i koncentratów do płukania tkanin), Kret (specjalistyczne środki czyszczące do udrożniania rur, produkty do czyszczenia i odświeżania toalet oraz środki BIO wspierające działanie szamb i oczyszczalni).
Grupa Kapitałowa posiada łącznie cztery zakłady produkcyjne: w Radomiu, Świętochłowicach, Jaworze oraz w Stadtilm w Niemczech.
W kwietniu 2023r. została podjęta decyzja o reorganizacji w zakładach produkcyjnych Grupy, produkcja zakładu w Świętochłowicach zostanie przeniesiona do Radomia i Jawora (zatrudnieni pracownicy dostali propozycję przeniesienia pracy do tych zakładów).

Reorganizacja ma na celu optymalizację procesów produkcyjnych pod względem kosztowym, uproszczenie kwestii związanych z prowadzeniem księgowości i rozliczeń, uzyskanie efektu synergii działalności poszczególnych zakładów produkcyjnych, a także optymalizację logistyki, poprzez skrócenie tras dostaw komponentów i produktów gotowych, co oprócz istotnego zmniejszenia kosztów wygeneruje również zmniejszenie emisji śladu węglowego.

Grupa Global Cosmed wiąże szczególne nadzieje z ekspansją zagraniczną na rynek niemiecki, a także w Azji (Chiny oraz Korea Południowa). Export stanowi ok. 60% przychodów całej Grupy.
Dostarcza wyroby do praktycznie wszystkich liczących się na terenie kraju i regionu graczy rynkowych, takich jak sieć Lidl, Rossmann, Auchan, Biedronka czy dm-drogerie markt GmbH + Co.KG. W okresie 1.01. – 30.06.2023r. Grupa Kapitałowa zrealizowała przychody ze sprzedaży wyrobów i towarów, które przekraczały 10% łącznych przychodów Grupy Kapitałowej ze sprzedaży wyrobów i towarów z następującymi Odbiorcami: Grupa Schwarz, Grupa Rossmann i dm-drogerie markt GmbH + Co.KG. Obrót z każdym z pozostałych odbiorców Grupy Kapitałowej nie przekraczał 10 % łącznych obrotów.

Spółka w tym roku odnotowuje zauważalną poprawę wyników w stosunku do roku poprzedniego (do 2021 również).
Przychody r/r w 1q23 wzrosły o blisko 20% (do 102,9 mln), a w 2q23 wzrosły o 13,3% (do 108,9 mln).

Dalsza część dla abonentów :

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: