W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Ciech SA po wynikach 2021 roku

Historia Ciech SA sięga 27 września 1945 roku, gdy 17 podmiotów zawiązało państwową  spółkę pod nazwą „Importowo-Eksportowa Centrala Chemikalii i Aparatury Chemicznej” Sp. z o.o. –  poprzednik prawny emitenta. W 1995 roku została zmieniona nazwa spółki na Ciech oraz osobowość prawna, na Ciech SA.

Ukoronowaniem przeszło 60 lat przemian spółki, był w 2005 roku, udany debiut na akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Kolejną istotną datą w historii spółki był rok 2014r, gdy zarejestrowana w Luksemburgu firma KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments, kontrolowana wówczas przez miliardera Jana Kulczyka, przejęła nieco ponad 51% kapitału Ciechu, płacąc 31zł za akcję.

Jakie były wyniki w 2021 roku i latach poprzednich, jakie są najbliższe perspektywy przed spółką, zwarłem w niniejszej analizie.

 

Dołącz do 1,4 tysiąca Abonentów Portalu Analiz i korzystaj z wiedzy praktyków oraz wymieniaj się doświadczeniami na forum i czacie Portalu. Na Portalu znajdziesz analizy wyników i perspektyw spółek z GPW, omówienia sytuacji finansowej emitentów obligacji korporacyjnych, ale i dyskusje o spółkach zagranicznych, obligacjach skarbowych i wielu innych tematach. Zapraszamy!

 

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: