W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza Spółki TAX-NET S.A. Księgowi z kamieniczką

Z serii analiz „Uyvinto”, czyli szukania spółek „tam gdzie hula już tylko wiatr”, dziś przedstawiamy analzę spółki TAX-NET S.A.  autorstwa Adama Wolszczaka. Jest to jedna z obserwowanych spółek, kandydatów do portfela Netcash.

Analiza jest ogólnodostępna i darmowa, gorąco zachęcamy natomiast do wsparcia autora analizy poprzez postawienie mu kawy na buycoffee.to.


TAX-NET S.A. jest jedną z wielu firm świadczących usługi księgowe i doradztwa podatkowego w Polsce. Podmiot wyróżnia się tym, że jest on spółką giełdową. Zakresem i cennikami nie odbiega jednak od konkurencji.

Firma działa w „nudnym” dla wielu modelu świadczenia usług księgowych, kadr i płac oraz doradztwa podatkowego. Powstała z połączenia kilku innych firm z branży rachunkowości i doradztwa podatkowego, głównie na terenie Śląska. Po latach wróciła do wypłaty dywidendy (~6%). Obsługuje małe, średnie oraz kilka większych podmiotów wyłącznie na terytorium Polski.

Niestety firma parę lat temu zainwestowała w nieruchomość, która przyniosła jej bardzo duże straty. Zamroziło to środki na rozwój i w konsekwencji przez ostatnie lata zamiast kupować nowe biznesy firma notowała powolny organiczny wzrost i zmuszona była spłacać powstałe długi. Wypracowany model sprzedażowy i pilnowanie kosztów pozwalało w dobrych latach generować około 10% rentowności netto (zysk netto na 2023 rok to ~1 mln PLN).

W załączonym pliku PDF znajdziesz pełną treść analizy:

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: