W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza Pyramid Games

Pyramid Games to młoda, założona w 2017 roku, spółka zajmująca się produkcją gier na PC oraz konsole, a docelowo również urządzenia mobilne. Spółka jest młoda, ale jej początki sięgają roku 2010, gdzie w ramach koła naukowego informatyków KUL w Lublinie grupa pasjonatów, obecnych członków Pyramid, tworzyła gry.

W tym zakresie decydujące będą planowane do wydania w pierwszej części 2021 roku dwie gry własne: Dinosaur Fossil Hunter oraz Occupy Mars: The Game. Prawdopodobnie pomiędzy nimi zostanie wydana gra na zlecenie: Castle Flipper, w której Pyramid ma zapewniony udział w przychodach. 10 listopada 2020 r. Pyramid Games podał, że liczba graczy oczekujących na zakup gier spółki w sklepie Steam (dotyczy gier „własnych”, a nie na zlecenie, w których spółka też ma udział w przychodach) przekroczyła 350 tys., w tym 153 tys. osób czeka na Occupy Mars, a 70 tys. na Dinosaura. Przy takich liczbach, o ile gry nie zawiodą, Dinosaur powinien dostarczyć spółce bezpieczeństwo finansowe, a Occupy Mars powinien wnieść ją na wyższy poziom i umożliwić spokojną pracę nad kolejnymi tytułami / rozwojem dotychczasowych.

Zapraszam do zapoznania się z analizą Pyramid Games oraz do dyskusji o spółce na forum Portalu Analiz.

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!