W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza grupy Izostal

Izostal jest producentem zewnętrznych i wewnętrznych izolacji antykorozyjnych na rurach stalowych, wykorzystywanych głównie do budowy rurociągów gazowych i naftowych. W praktyce Izostal kupuje rury stalowe, nakłada na nie izolacje i dostarcza gotowy produkt na miejsce budowy. Głównym odbiorcą spółki jest Gaz-System, budujący w Polsce rurociągi gazowe. Spółka stara się dywersyfikować działalność, rozwijając nowe produkty oraz zwiększając sprzedaż eksportową, jednak to sprzedaż do Gaz – System stanowi główne źródło przychodów i zapewne dochodów Izostalu.

W związku z dążeniem Polski do niezależności energetycznej, w ostatnich latach rosną inwestycje w rurociągi gazowe. Perspektywy dla branży na kolejne lata również wyglądają bardzo dobrze. Z tej koniunktury Izostal powinien korzystać w kolejnych latach.

W takich okolicznościach, od 2016 roku rosną przychody i zyski spółki. W przeciwieństwie do kursu akcji, który zanotował znaczny spadek w 2018 roku. W 2019 roku trend na akcjach się odwrócił. Czy to jest już stała tendencja? Jak oceniam wyniki spółki i jakie są perspektywy spółki na kolejne lata? O tym przeczytasz w analizie.

Zapraszam do pełnej analizy spółki, a również do dyskusji o Izostalu na forum Portalu Analiz.

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: