W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza grupy Eurotel

Grupa Eurotel prowadzi salony sprzedaży usług sieci T-Mobile oraz Play. Dodatkowo, pod marką iDream, prowadzi salony sprzedaży produktów Apple, a także sklep internetowy idream.pl. Marginalny udział w przychodach i zyskach grupy ma prowadzona przez Eurotel sprzedaż usług platformy NC+. Wreszcie spółka posiada 40% udziałów w Soon Energy Poland zajmującej się fotowoltaiką.

Spółka obecna jest na rynku telefonii komórkowej praktycznie od samego jej początku. Od 2006 roku notowana jest na GPW w Warszawie. Od momentu debiutu giełdowego regularnie co roku wypłaca dywidendę, a jej stopa w ostatnich latach osiąga 7-9%. Historia wyników i wypłat dywidend, jak również radzenia sobie z trudnościami rynkowymi, to duże atuty grupy, dodające jej wiarygodności.

10 lat temu Eurotel uzależniony był od jednego płatnika – T-Mobile. W wyniku realizacji strategii dywersyfikacji obecnie na wyniki spółki wpływ ma przede wszystkim współpraca z Apple i Play, chociaż T-Mobile również dokłada swoją cegiełkę do wyników.

Branża operatorów telekomunikacyjnych wydaje się już mocno nasycona, potencjał do dalszych wzrostów wyników jest już ograniczony. Nadzieją na dalsze wzrosty zysków w przypadku Eurotel jest współpraca z Apple, czyli segment iDream, a także wzrost efektywności działania czy optymalizacja kosztów.

Zapraszam do zapoznania się z pełną treścią analizy.

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: