W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza grupy Dekpol

Dekpol, to grupa, na którą składają się 3 segmenty działalności: Generalne Wykonawstwo (budowa obiektów przemysłowych), Dekpol Steel (produkcja osprzętu do maszyn budowlanych – łyżek) oraz Segment Deweloperski (budowa mieszkań).

Największy udział w przychodach zapewnia segment Generalne Wykonawstwo, największy wkład w wyniki I półrocza 2020 roku ma segment Deweloperski, a największe procentowo wzrosty w kolejnych latach ma osiągać segment Osprzętu do maszyn budowlanych.

Z racji kalendarza przekazań mieszkań, wyniki Dekpol za I półrocze 2020 roku są bardzo dobre, pomimo spadku zamówień w segmencie łyżek do maszyn budowlanych. Druga połowa roku również zapowiada się dobrze, a w kolejnych latach wynikom grupy ma sprzyjać sprzedaż mieszkań klientom profesjonalnym (budowa i sprzedaż całego bloku jednemu klientowi), wzrost biznesu w segmencie Dekpol Steel (producenci maszyn rozważają przeniesienie produkcji do Polski), a także wejście w segment fotowoltaiki.

Grupa ogłosiła program emisji obligacji do kwoty 200 mln zł, po jego realizacji powinna uporządkować zadłużenie i nie wyklucza powrotu do wypłat dywidendy – o ile znikną ryzyka związane z Covid-19.

Zapraszam do zapoznania się z pełną treścią analizy grupy Dekpol.

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: