W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza grupy 4fun Media

Wczoraj 4fun Media to były 3 muzyczne kanały telewizyjne. Dziś jest to grupa działająca na rynku telewizyjnym, mediów cyfrowych i reklamy, starająca wykorzystywać się posiadaną bazę klientów i tworzyć synergie pomiędzy poszczególnymi segmentami działalności.

4fun Media rozwija się głównie poprzez przejęcia. Oprócz muzycznych kanałów telewizyjnych jest liderem rynku w Polsce w segmencie zewnętrznej reklamy cyfrowej i to ten biznes obecnie przynosi największe zyski grupie. W ramach grupy prężnie działa agencja reklamowa.

W 2018 roku 4fun Media dokonała przejęć podmiotów specjalizujących się w e-commerce, a konkretnie w sprzedaży odzieży z nadrukami. Ta działalność jest, póki co, nierentowna i wymaga osiągnięcia odpowiedniej skali sprzedaży, aby zrealizować pozytywne wyniki finansowe.

Perspektywy 2019 roku w zakresie segmentu zewnętrznej reklamy cyfrowej wyglądają bardzo dobrze, segment telewizyjny zapewne będzie walczył o utrzymanie wyników, natomiast e-commerce może jeszcze ciążyć wynikom grupy. Taki „miks” zdarzeń powinien w ostatecznym rozrachunku przynieść poprawę przychodów i zysków grupy rok do roku, natomiast droga ta może być wyboista.

Zapraszam do lektury pełnej analizy grupy 4fun Media, a także do dyskusji o spółce na Forum Akcji Portalu Analiz.

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!