W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza dewelopera – DEVELIA [dawniej LC Corp]

Develia [dawniej LC Corp] to deweloper mieszkaniowy i komercyjny z Wrocławia.

Spółka należąca kiedyś do Leszka Czarneckiego obecnie jest pod kontrolą OFE.

Na początku roku pojawili się chętni, którzy chcieli przejąć 66% akcji płacąc po 4,15 zł za akcję (obecny kurs to 3,23 zł). Jednak fundusze nie odpowiedziały na wezwanie tłumacząc, że wartość spółki jest wyższa.

Po analizie treści Wezwania oraz Komunikatu, w tym zaproponowanej w Wezwaniu i podwyższonej w Komunikacie ceny za akcje Develia biorąc pod uwagę: – Istotny wzrost posiadanego banku ziemi; – Rozpoczęcie działalności w segmencie PRS; – Trwający proces sprzedaży budynku Sky Tower we Wrocławiu; – Dobrą sytuację bilansową Spółki – Przedstawioną strategię zakładającą istotny wzrost skali działalności. jesteśmy zdania, że zarówno cena zaproponowana na początku w Wezwaniu jak i ta podwyższona w Komunikacie nie odzwierciedlają wartości godziwej akcji Spółki i w związku z tym każdy z Funduszy z osobna oświadcza wobec Wzywającego i zobowiązuje się niniejszym wobec pozostałych Funduszy, że nie sprzeda akcji Spółki w Wezwaniu po cenie 4,15 zł za akcję”

Obecnie Develia realizuje strategię sprzedaży nieruchomości komercyjnych – Sky Tower, Arkady Wrocławskie i Wola Retro.

Chce koncentrować się na nieruchomościach mieszkaniowych zwiększając sprzedaż.

Dużym atutem jest bank ziemi – są to grunty, kupione w poprzednich latach po znacznie niższej cenie niż obecna wartość rynkowa.

Dodatkowo w Malinie pod Wrocławiem razem z Hillwood Polska rozpoczyna realizację centrum logistycznego na 160 ha gruntu.

Czy warto zainteresować się obecnie spółką?

 

Analizę DEVELII przygotował Szymon Gil.

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: