DB Energy - analiza (prezentacja) spółki | PortalAnaliz.pl

DB Energy - analiza (prezentacja) spółki

Dodano: 2020-02-19 15:29:10 | Autor: Remigiusz IwanDB Energy

Od lipca 2019 roku na rynku NewConnect notowana jest spółka DB Energy.

Spółka specjalizuje się w audytach energetycznych przedsiębiorstw, pomaga zdobywać firmom białe certyfikaty, a także prowadzi dla firm projekty inwestycyjne w modelu ESCO - angażuje w inwestycję u klienta własne środki, a jej wynagrodzenie uzaleznione jest od sukcesu - skali oszczędności dla klienta. Dodatkowo spółka pracuje nad systemem DiagSys, a projekt ten ma na celu opracowanie systemu do diagnostyki maszyn wirujących, który umożliwi tanie i szybkie wykrywanie zmian uszkodzeniowych w parametrach pracy napędu, co pozwoli uniknąć m. in. kosztów związanych z przestojami, czy ograniczyć zużycie energii w procesach przemysłowych. Projekt dofinansowany jest przez NCBiR i wg spółki jest unikalny w skali światowej. Rozpoczęcie jego komercjalizacji planowane jest na II połowę 2020 roku.

Rynek efektywności energetycznej w świetle wysokich cen prądu, a także obowiązkowym audytom dla dużych firm, wydaje się obszarem o dużym potencjale wzrostu. Cena białych certyfikatów jest obecnie bardzo wysoka. Pod koniec 2020 roku planowane jest rozpoczęcie komercjalizacji DiagSys na całym świecie - urządzenie ma być unikalne. Zarząd spółki wydaje się bardzo kompetentny. 

Powyższe sprawia, że warto bliżej się przyjrzeć spółce. Z racji krótkiego okresu na GPW, niezbyt długiej historii, w tym wpisie będzie więcej opisówek niż analizy wyników, ale uważam, że warto przez to przebrnąć :) . Poniższe informacje pochodzą z dokumentu informacyjnego spółki (dla emisji akcji) oraz raportów finansowych.

Pełen dostęp do artykułu posiadają osoby posiadające wykupiony Abonament. Zaloguj się lub sprawdź cennik.

Komentarze do artykułu:
Skomentuj artykuł