W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Kredyt Inkaso – wyniki po 3 kwartałach

W okresie 9 miesięcy (kwiecień – grudzień 2021 roku, Kredyt Inkaso ma przesunięty rok obrotowy) grupa Kredyt Inkaso wypracowała 41,1 mln zł zysku netto, w porównaniu do 17,6 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Na dobre wyniki, podobnie jak u pozostałych firm z branży, w dużej mierze wpłynęła pozytywna aktualizacja wyceny pakietów wierzytelności w kwocie 66,0 mln zł, która wynikała ze zmiany prognoz wpłat w kwocie 19,4 mln zł (głównie na skutek zastosowania nowych modeli i strategii windykacyjnych) oraz odnotowania spłat wyższych od wcześniejszych prognoz w kwocie 47,2 mln zł. Zmiany prognoz dotyczyły przede wszystkim portfeli na rynku rumuńskim, natomiast największe pozytywne odchylenia spłat zostały zarejestrowane na rynku polskim i rumuńskim w zakresie należności detalicznych i telekomunikacyjnych.

Poniżej krótkie przypomnienie informacji o grupie Kredyt Inkaso oraz omówienie jej wyników finansowych i sytuacji bilansowej.

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: