W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Poradnik inwestowania w ETF

Inwestowanie w fundusze ETF w ostatnich latach, to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów rynku. ETFy mogą być odpowiednim produktem i dla doświadczonych inwestorów (jako uzupełnienie portfela, dywersyfikacja), ale przede wszystkim dla inwestorów nie mających zbyt mocnych związków z rynkiem finansowym. Atrakcyjność ETF rośnie jeszcze bardziej w obecnej sytuacji ekonomicznej świata – gdy stopy procentowe są zerowe, a inflacja mocno rośnie, pieniądze zdeponowane w bankach na lokatach czy rachunkach bieżących tracą na wartości.

Chociaż Portal Analiz specjalizuje się w analizach fundamentalnych spółek z GPW, to nie przechodzimy obojętnie obok tego megatrendu. Partnerem PA jest polski dostawca ETF, Beta Securities, na kanale YouTube Portalu Analiz regularnie komentujemy sytuację na rynku ETF w Polsce.

Dziś mamy przyjemność oddać w Wasze ręce niesamowity poradnik dotyczący inwestowania w ETF, przygotowany przez Czytelnika Portalu Analiz, Łukasza Wrutniaka. Siłą tego poradnika jest praktyczne podejście do tematu i opisywanie go z punktu widzenia inwestora, który przeszedł już całą ścieżkę edukacyjną związaną z ETF i przekazuje wszystkie swoje doświadczenia z tym związane.

Na ponad 60 stronach poradnika dowiesz się między innymi jak wykorzystać ETFy do inwestowania w akcje, sektory rynku, surowce, metale szlachetne, nieruchomości, kryptowaluty. A także jak ETF może posłużyć do bezpiecznego przechowywania gotówki czy wręcz przeciwnie, do spekulacji.

Dowiesz się również jak prosto i skutecznie inwestować, w jaki sposób dokonywać dywersyfikacji walutowej i geograficznej, jak dokonywać rebalancingu, jak szukać najtańszych rynków akcyjnych.

W kolejnym bloku tematycznym dowiesz się jak analizować poszczególne ETF, na co zwracać uwagę, jak wyszukiwać ETFy, jakie są metody na kupowanie ETF.

Osobne rozdziały dotyczą ryzyka związanego z inwestowaniem w ETFy, jakie są opłaty, jak wygląda opodatkowanie ETF, no i wreszcie gdzie kupować ETF.

Na koniec poradnika autor pokazuje przykład prostej analizy zakupu indeksu rynków rozwijających się za pośrednictwem funduszu ETF.

Gorąco zachęcamy do pobrania i lektury poradnika, a także do udostępnienia linku do pobrania poradnika osobom zainteresowanym tematyką inwestowania. Poradnik jest darmowy, dostęp do niego jest możliwy po bezpłatnej rejestracji na Portalu Analiz.

Pełen dostęp do artykułu posiadają osoby zarejestrowane w Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla zalogowanych użytkowników!

Partnerzy Portalu Analiz: