W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza spółki AC S.A. (AC AUTOGAZ)

AC S.A (GPW: ACG, ACAUTOGAZ) działa na rynku już od 30 lat. Produkuje we własnym zakładzie w Białymstoku i sprzedaje w Polsce i w 50 krajach na świecie pod marką STAG instalacje gazowe do samochodów. W Polsce grupa jest liderem rynku, z udziałem ponad 50%, firma jest również istotnym graczem w skali światowej. AC szacuje, że obecnie 4 mln aut jeździ z zainstalowanymi jej instalacjami STAG wobec ponad 27 mln aut na gaz zarejestrowanych na świecie.

Biznes samochodowych instalacji gazowych stanowi 80% przychodów AC S.A. i jest kluczowym dla jej wyników. Dodatkowo spółka produkuje dla niemieckiego odbiorcy wiązki elektryczne do haków holowniczych, a także (dla wielu odbiorców) wiązki elektryczne do samochodów elektrycznych. Wreszcie spółka jest dystrybutorem wybranych części samochodowych.

AC S.A. jest notowana na GPW w Warszawie od 2011 roku (ACG). W tym czasie praktycznie co roku poprawia przychody ze sprzedaży, zachowując wysoką rentowność prowadzonej działalności. Jednocześnie spółka generuje wysokie przepływy gotówki z działalności operacyjnej. AC dzieli się z akcjonariuszami wysoką dywidendą, jej stopa z reguły oscyluje w rejonach 6% rocznie. Kapitalizacja spółki systematycznie rośnie. Grupa posiada doskonałą sytuację bilansową, praktycznie brak zadłużenia finansowego netto.

Dobry produkt, mocna pozycja konkurencyjna, wysoka rentowność działalności, generowanie gotówki i dzielenie się nią z akcjonariuszami to duże atuty spółki. Po drugiej stronie mamy raczej wysoką wycenę (patrząc na dzisiejsze warunki rynkowe), czy ryzyko, że wraz z rozwojem alternatywnych form napędu (samochody elektryczne) rynek samochodowych instalacji gazowych straci rację bytu.

Zapraszam do zapoznania się z pełną analizą spółki, a także do dyskusji o niej na forum Portalu Analiz.

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: