W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza grupy North Coast SA

Spółka NORTH COAST  importuje i dystrybuuje wysokogatunkowe produkty spożywcze z Włoch i innych państw śródziemnomorskich.

W 1 półroczu 2019 roku sprzedaż produktów przez North Coast (tylko spółka-matka) wzrosła o 16%.

Spółce sprzyja trend związany z poznawaniem nowych smaków oraz częstsze sięganie przez konsumentów po produkty z półki premium. Liczne telewizyjne programy kulinarne, masowa ilość blogów związanych z gotowaniem wpływa na rosnące zainteresowanie produktami pochodzącymi spoza Polski, w tym z rejonu Morza Śródziemnomorskiego.

Pozytywne dla spółki jest również bogacenie się społeczeństwa, dzięki czemu większą liczbę Polaków stać na droższe produkty.

W grupie North Coast jest spółka zależna Latteria Tinis. Jest to mleczarnia zlokalizowana w Rzepinie (woj. Lubuskie), która produkuje mozzarellę. Latteria Tinis przeżywała duże problemy w 2017 i 2018 roku, co związane było z utratą istotnego klienta (sieć detaliczna we Włoszech), a także skokowym wzrostem cen mleka w 2017 roku. W 2019 roku widać już jednak znaczącą poprawę związaną z restrukturyzacją spółki.

Wynik netto grupy za 1 półrocze 2019 r. jest rekordowy w 15-letniej historii spółki na giełdzie

North Coast wyceniany jest obecnie zaledwie na 18 mln zł przy C/Z=2,2.

Zapraszam do zapoznania się z analizą przekrojową grupy North Coast.

Dodaj komentarz

Partnerzy Portalu Analiz: