W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza Duality Games

Spółka Duality została zawiązana w grudniu 2017 roku. Przedmiotem działalności jest oczywiście produkcja gier. Dodatkowo spółka zajmuje się czymś w rodzaju pośrednictwa – pozyskiwaniem na rzecz HeartBeat Interactive Entertainment LTD gier z rynku polskiego w celu ich wydania na rynku chińskim.

Zespół wewnętrzny spółki liczy kilkanaście osób i zajmuje się produkcją gier Unholy, Barn Finders (dodatek) oraz Tales of Tomorrow. Dodatkowo dwa współpracujące zespoły zajmują się grami Accident i Radiance.

Strategia rozwoju zakłada produkcję i wydanie raz na 2-3 lata jednej średniej wielkości gry o budżecie powyżej 1 mln zł; produkcję i wydanie kilka mniejszych gier w każdym roku o budżecie pojedynczej gry 100-600 tys. zł; rozbudowę działu wydawniczego i wydanie kilku projektów zewnętrznych rocznie oraz pozyskiwanie kolejnych zespołów zewnętrznych w celu zwiększenia możliwości produkcyjnych.

Duality wydało już dwie, dobrze odebrane gry (Barn Finders i Accident, obie ponad 80% ocen pozytywnych w serwisie Steam), w tym jedna z nich (BF) sprzedaje się bardzo dobrze, a druga przyzwoicie.

Dwie wydane gry sprawiają, że spółka jest rentowna, ma solidną pozycję bilansową i może ze spokojem patrzeć na kolejne okresy. Harmonogram gier do wydania jest jasno określony,  nowe tytuły będą pozytywnie oddziaływały na przychody i zyski spółki w 2021 roku, a już wydane tytuły będą dalej monetyzowane.

Jest też szansa na „ekstra” sukces – takim może okazać się gra Unholy bądź pośrednictwo w pozyskiwaniu gier do wydania na rynku w Chinach.

Zapraszam do zapoznania się z pełną treścią analizy spółki Duality Games.

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!