W związku ze zmianą silnika portalu, aby zalogować się na konto należy odzyskać hasło. Kliknij TUTAJ aby zobaczyć instrukcję.

Analiza Duality Games

Spółka Duality została zawiązana w grudniu 2017 roku. Przedmiotem działalności jest oczywiście produkcja gier. Dodatkowo spółka zajmuje się czymś w rodzaju pośrednictwa – pozyskiwaniem na rzecz HeartBeat Interactive Entertainment LTD gier z rynku polskiego w celu ich wydania na rynku chińskim.

Zespół wewnętrzny spółki liczy kilkanaście osób i zajmuje się produkcją gier Unholy, Barn Finders (dodatek) oraz Tales of Tomorrow. Dodatkowo dwa współpracujące zespoły zajmują się grami Accident i Radiance.

Strategia rozwoju zakłada produkcję i wydanie raz na 2-3 lata jednej średniej wielkości gry o budżecie powyżej 1 mln zł; produkcję i wydanie kilka mniejszych gier w każdym roku o budżecie pojedynczej gry 100-600 tys. zł; rozbudowę działu wydawniczego i wydanie kilku projektów zewnętrznych rocznie oraz pozyskiwanie kolejnych zespołów zewnętrznych w celu zwiększenia możliwości produkcyjnych.

Duality wydało już dwie, dobrze odebrane gry (Barn Finders i Accident, obie ponad 80% ocen pozytywnych w serwisie Steam), w tym jedna z nich (BF) sprzedaje się bardzo dobrze, a druga przyzwoicie.

Dwie wydane gry sprawiają, że spółka jest rentowna, ma solidną pozycję bilansową i może ze spokojem patrzeć na kolejne okresy. Harmonogram gier do wydania jest jasno określony,  nowe tytuły będą pozytywnie oddziaływały na przychody i zyski spółki w 2021 roku, a już wydane tytuły będą dalej monetyzowane.

Jest też szansa na „ekstra” sukces – takim może okazać się gra Unholy bądź pośrednictwo w pozyskiwaniu gier do wydania na rynku w Chinach.

Zapraszam do zapoznania się z pełną treścią analizy spółki Duality Games.

Pełen dostęp do artykułu posiadają abonenci Portalu.
Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.
(rejestracja jest darmowa)

Komentarze widoczne są dla abonentów portalu!

Partnerzy Portalu Analiz: