Raport rynku New Connect po wynikach za I półrocze 2019 r. | PortalAnaliz.pl

Raport rynku New Connect po wynikach za I półrocze 2019 r.

Dodano: 2019-10-18 19:26:54 | Autor: Paweł MalikNewConnect

Raport NewConnect za I półrocze 2019 r. to kolejna próba pokazania, co ciekawego dzieje się na rynku New Connect.
Raport został podzielony na 2 części:
- Spółki o największym obrocie – zarówno w I półroczu 2019 r., jak i 3 kwartale 2019 r. To te spółki przyciągają największą uwagę i pieniądze inwestorów oferując wysoką płynność obrotu jak na NewConnect.
- Spółki, które poprawiły swoje wyniki – istotne jest porównanie przychodów i zysków za 4 ostatnie kwartały – czyli nie tylko I półrocze, a po drugie wprowadzone zostało ograniczenie, że obrót za ostatnie 20 sesji wynosił co najmniej 2 000 zł tak, aby odsiać może fajne spółki, ale jednak ze względu na śladowy obrót nie zachęcające do inwestycji.
Patrząc na obecne obroty widać, że spełnia się początkowa idea i kluczowymi spółkami są nowoczesne branże – produkcja gier komuperowych, fotowoltalika czy biotechnologia. To jest pozytyw tego rynku. Rynek pozwala pozyskać kapitał dla małych dynamicznych spółek, które mogą zrealizować dzięki temu swoje plany.
Minusem rynku jest niska płynność. Poza gronem kilkudziesięciu spółek reszta cierpi na brak obrotów.
Kolejnym minusem jest mocno działający spekulacyjny kapitał, który wciąga inwestorów w „gorące” spółki, a potem ich porzuca z uczuciem, że zostali oszukani.
Trzeba też zdawać sobie sprawę, że NewConnect jest znacznie bezpieczniejszym miejscem inwestycji niż crowdfunding udziałów, który mamiąc pięknymi wizjami oferuje iluzoryczne szanse na wyjście z inwestycji i to tylko w sytuacji powodzenia projektu.

Jeżeli pominąłem ciekawą spółkę to upomnij się o nią na Forum Portalu Analiz.

Pełen dostęp do artykułu posiadają osoby posiadające wykupiony Abonament. Zaloguj się lub sprawdź cennik.

Komentarze do artykułu:
Skomentuj artykuł