Analiza ML SYSTEM | PortalAnaliz.pl

Analiza ML SYSTEM

Dodano: 2019-10-14 11:39:00 | Autor: Remigiusz IwanML SYSTEM

ML System od czerwca 2018 roku notowana jest na GPW w Warszawie. Obecna kapitalizacja spółki to około 125 mln zł.

Firma określa siebie jako:  

spółkę technologiczną, oferującą innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Spółka rozwija takie technologie jak m.in. ultralekkie szkło budowlane - Ultra PV oraz Quantum Glass (fotowoltaiczne szyby zespolone oparte o kropki kwantowe) służących do pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych.

ML System jest w trakcie realizacji kilku znaczących inwestycji rozwojowych, otrzymuje kolejne patenty nas swoje rozwiązania i szykuje się do wdrożenia ich do masowej produkcji i sprzedaży.

Parząc na misję i wizję, można powiedzieć, że „idą grubo”:

Filozofią działania ML System jest wytyczanie nowych trendów w budownictwie oraz wprowadzanie fotowoltaicznej alternatywy dla materiałów budowlanych. Misją ML System jest „wytyczanie nowych trendów w fotowoltaice zintegrowanej z budownictwem”. Strategicznym celem Spółki jest uzyskanie statusu rynkowego i technologicznego lidera globalnego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budownictwem oraz zrewolucjonizowanie przemysłu szklarskiego.

Jednak według stanu na dziś, przynajmniej jeżeli chodzi o wyniki, ML System to przede wszystkim typowy producent paneli fotowoltaicznych, a także firma instalatorska wykonująca kontrakty budowlane. Nowe technologie jeszcze nie mają istotnego przełożenia na wyniki spółki.

Zapraszam do zapoznania się z analizą ML SYSTEM, a także dyskusji o spółce ML SYSTEM na forum akcji Portalu Analiz.

Pełen dostęp do artykułu posiadają osoby posiadające wykupiony Abonament. Zaloguj się lub sprawdź cennik.

Komentarze do artykułu:
Skomentuj artykuł