Analiza grupy Izostal | PortalAnaliz.pl

Analiza grupy Izostal

Dodano: 2019-03-08 22:25:47 | Autor: Remigiusz IwanIzostal

Izostal jest producentem zewnętrznych i wewnętrznych izolacji antykorozyjnych na rurach stalowych, wykorzystywanych głównie do budowy rurociągów gazowych i naftowych. W praktyce Izostal kupuje rury stalowe, nakłada na nie izolacje i dostarcza gotowy produkt na miejsce budowy. Głównym odbiorcą spółki jest Gaz-System, budujący w Polsce rurociągi gazowe. Spółka stara się dywersyfikować działalność, rozwijając nowe produkty oraz zwiększając sprzedaż eksportową, jednak to sprzedaż do Gaz – System stanowi główne źródło przychodów i zapewne dochodów Izostalu.

W związku z dążeniem Polski do niezależności energetycznej, w ostatnich latach rosną inwestycje w rurociągi gazowe. Perspektywy dla branży na kolejne lata również wyglądają bardzo dobrze. Z tej koniunktury Izostal powinien korzystać w kolejnych latach.

W takich okolicznościach, od 2016 roku rosną przychody i zyski spółki. W przeciwieństwie do kursu akcji, który zanotował znaczny spadek w 2018 roku. W 2019 roku trend na akcjach się odwrócił. Czy to jest już stała tendencja? Jak oceniam wyniki spółki i jakie są perspektywy spółki na kolejne lata? O tym przeczytasz w analizie.

Zapraszam do pełnej analizy spółki Izostal, a również do dyskusji o Izostalu na forum Portalu Analiz.

Pełen dostęp do artykułu posiadają osoby posiadające wykupiony Abonament. Zaloguj się lub sprawdź cennik.

Komentarze do artykułu:
Skomentuj artykuł