O portalu | PortalAnaliz.pl

Dostęp do Portalu Analiz możliwy jest wyłącznie po dokonaniu darmowej rejestracji.

Rejestrując się otrzymujesz dostęp do wszystkich analiz opublikowanych do końca listopada 2018 roku, a także do wybranych analiz opublikowanych w kolejnych miesiącach.

zarejestruj się tutaj

Jeżeli uznasz naszą pracę za wartościową i pożyteczną, rekomendujemy zakup abonamentu (149 zł za roczny dostęp do Portalu), dzięki czemu otrzymasz:

  • Dostęp do wszystkich analiz opublikowanych na Portalu Analiz,
  • Dostęp do Forum Akcji, gdzie dyskutujemy o spółkach, a także omawiamy ich wyniki kwartalne,
  • Dostęp do czatu, gdzie na bieżąco omawiamy, to co się dzieje na giełdzie, a także masz możliwość bezpośredniego kontaktu z autorami Portalu (więcej --> O nas)
  • Po dokonaniu rejestracji abonament możesz wykupić w Panelu Użytkownika.
zarejestruj się tutaj

O Portalu Analiz

W sieci znajdziesz wiele informacji o spółkach, sponsorowanych artykułów, emocjonalnych opinii na forach, czy na grupach Facebook. Niewiele jest miejsc, w których można przeczytać coś cennego o spółkach, a szczególnie tych, którymi nie interesują się wielcy polskiej giełdy. A nawet w takich miejscach w analizach dominują wykresy i pobieżne, sztampowe spojrzenie na podstawowe wskaźniki, bez wnikania głębiej. Naszą ambicją jest stworzenie platformy prezentującej dokładne i szczegółowe analizy małych i średnich spółek notowanych na GPW w Warszawie.

Portal jest w pełni niezależny, wolny od artykułów sponsorowanych, czy innych wpływów. My, czyli autorzy analiz na portalu, przez ponad 5 lat każdy prowadzimy blogi analizujące spółki – emitentów akcji (Paweł Malik: gazetagieldowa.pl, Przemek "Prezes" Parzyszek: www.analizyprezesa.pl), czy obligacji (Remigiusz Iwan: rynekobligacji.com). W tym miejscu przeczytasz więcej o naszym doświadczeniu.

Jesteśmy inwestorami, utrzymujemy się w dużym stopniu z inwestowania, nie mamy presji na zarabianie milionów poprzez ten Portal. Dlatego na portalu nie znajdziesz reklam spółek i artykułów sponsorowanych. Uważamy jednak, że wartościowe treści zasługują na wynagrodzenie. Dlatego też pełen dostęp do portalu jest płatny -> sprawdź cennik.

Atutem tego rozwiązania będzie również wykluczenie przypadkowych, anonimowych osób „naganiających” na daną spółkę, czy szukających innych korzyści.

Wyróżniki portalu:

  • Nie głosimy hossy, nie wiemy, czy giełda wzrośnie czy spadnie,
  • Robimy to co umiemy najlepiej, czyli analizy spółek, zarówno perspektywicznych długoterminowo, jak i stwarzających szanse w krótkim terminie, lecz również ostrzeżenia przed pogorszeniem sytuacji spółki,
  • Brak szumu informacyjnego, artykułów reklamowych, wywiadów, koncentracja na głównej treści, czyli analizach spółek.

screen z forum

FAQ

Czy jak dobrze napiszecie o spółce to jej akcje wzrosną?

Tego nie wiemy. W naszych analizach wskazujemy na silne (i słabe) strony spółek oraz na szanse i ryzyka dalszego wzrostu. Czynników wpływających na zmiany kursów akcji spółek jest tak wiele, że nigdy nie ma 100% pewności jak zachowa się jej kurs akcji.


Jaka jest skuteczność Waszych analiz?

Różne artykuły pokazują, że skuteczność rekomendacji zawodowych analityków wynosi około 50% . My koncentrujemy się na wybieraniu ciekawych, silnych fundamentalnie spółek i wskazywaniu na czynniki mogące wpływać na dalszy wzrost ich wartości. Wierzymy, że takie podejście w dłuższej perspektywie przyniesie zadowalające rezultaty.


Czy inwestujecie w spółki, które analizujecie?

Tak, ale w które i w jakich proporcjach, o tym będziemy rozmawiali w ramach forum.


Czym się kierować inwestując w akcje?

Pamiętaj o dywersyfikacji inwestycji. Wkrótce umieścimy tutaj linki do ciekawych artykułów dotyczących zasad inwestowania w akcje.