Pracownicze Plany Kapitałowe, a spółki z mWIG40 | PortalAnaliz.pl

Pracownicze Plany Kapitałowe, a spółki z mWIG40

Dodano: 2019-10-17 13:34:41 | Autor: Remigiusz IwanLiveChat

Wystartowały Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Za chwilę w programie będzie 2,5 tysiąca największych w Polsce firm. We wrześniu 2019 r. pojawiły się też pierwsze wpłaty.

Tortem, czyli największymi klientami, podzieliły się PKO TFI i PZU TFI (link):

W rozmowie z „Parkietem” prezes PKO TFI zdradził, że liczba zawartych umów o zarządzanie PPK zbliża się do 800, a kolejne 170 oczekuje na podpisanie. O podobnych liczbach mówił główny konkurent, TFI PZU, który oczekuje ponad 1000 umów w pierwszej fazie programu.

TFI PZU wdroży PPK w m.in. PKN (PKNORLEN) czy ENG (ENERGA). Również w PKO TFI nie zabraknie jednak rozpoznawalnych marek, a jedną z firm, która zdecydowała się na wybór tego zarządzającego jest Lidl Polska. Jak czytamy w komentarzu prezesa spółki, Maksymiliana Branieckiego, firma na podstawie umowy o pracę zatrudnia ponad 20 tysięcy osób.

Na temat samego PPK i jego ewentualnego wpływu na giełdę powstało już sporo wpisów. W tym krótkim przeglądzie nie będę się skupiał na liczbach związanych z napływem środków na GPW, niech tym się zajmują lepsi. Natomiast wiemy, że środki będą płynąć do spółek z WIG20, mWIG40 i częściowo sWIG80.

Zapraszam do wpisu prezentującego 5 wybranych spółek mWIG40 i na koniec wyboru spółki do analizy przekrojowej.

Pełen dostęp do artykułu posiadają osoby zarejestrowane w Portalu. Zaloguj się do Portalu lub zarejestruj się.

ZAREJESTRUJ REJESTRACJA JEST DARMOWA
Komentarze do artykułu:
Skomentuj artykuł